Turbosprężarki świdnik

Co posiadasz pod maską własnego auta?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jakie elementy będące pod klapą Twojego samochodu? Pod maską naszego pojazdu wypatrzymy przykładowo silnik, chłodnicę, akumulator, różne kable, zasobnik z płynem do spryskiwacza oraz mnóstwo innych. O tych podstawach wie prawie każdy. Rzecz jasna o ile nie zapomniał tej mądrości, jaką wpierw zdobył na kursie przygotowawczym do zdobycia prawa jazdy.
Natomiast należałoby wspomnieć o istotnym fragmencie, któremu zawdzięczamy moc naszego silnika. Jest to turbosprężarka, czyli de facto turbina i sprężarka. Ten niezbyt duży element daje odpowiednią dawkę powietrza, do komory spalania. Dzięki temu mieszanka uzyskana z paliwa oraz powietrza jest w dużym stopniu bardziej skuteczna. Spalanie większej jej ilości skutkuje zwiększenie mocy silnika. To jest zdecydowanie łatwe wytłumaczenie funkcjonowania turbosprężarki. Tak jak każdy wyróżniający się element w naszym samochodzie, przypuszczalnie może się ona niszczyć. Potrzebuje również regeneracji, tak aby przedłużyć jej sprawność. A czy Ty wiedziałeś, że występuje taki podzespół?


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków Wiele gospodarstw domowych boryka się z problemem braku kanalizacji. Wówczas ścieki z gospodarstwa odprowadzane są do podziemnego zbiornika -szamba. Szambo wymaga jednakże regularnego odpompowywania. Lepszym wyjściem w przypadku braku kanalizacji jest zamontowanie biologicznej oczyszczalni ścieków. Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest umiejscowiona pod ziemią. Ścieki do niej trafiające są najpierw oczyszczane z osadów, a następnie poddawane są rozkładowi przez bakterie beztlenowe i tlenowe. Produkt finalny to woda na tyle oczyszczona, że można bezpiecznie używać jej do podlewania działki lub odprowadzić do gruntu lub zbiornika wodnego.Taka oczyszczalnia ścieków to dobra, ekologiczna i niemal bezobsługowa alternatywa dla szamba. Jedyne o czym trzeba pamiętać to usuwanie osadów - mniej więcej raz na rok. Dobór biologicznej oczyszczalni ścieków zależy między innymi od liczby osób w gospodarstwie. biologiczna oczyszczalnia ścieków

sitemap