Biologiczna oczyszczalnia ścieków giżycko

Zamieszkaj na odludziu

Nie jesteś raczej bezpośrednią osobą a w dodatku unikasz tłumów? Marzysz o zamieszkaniu daleko od cywilizacji i zaszyciu się w oddaleniu od miast? Mimo iż niekiedy dostęp do co poniektórych usług może być utrudniony, zimą dostęp przedłużony, nie martw się o kwestie technologiczne. We współczesnych czasach wszystko jest wykonalne!
Woda w takich wypadkach przeważnie pobierana jest ze studni. Jeżeli chodzi o odprowadzanie nieczystości, potrzebna będzie biologiczna oczyszczalnia ścieków czy też zainwestowanie w szambo, pamiętaj jednak, że muszą odnaleźć się one we wskazanym oddaleniu od granic posesji oraz ścian domku. Największym dylematem na nieszczęście może być elektryczność, tu należałoby zainwestować w panele fotowoltaiczne, które w naszym kraju są wciąż na nieszczęście kosztowne.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków Wiele gospodarstw domowych boryka się z problemem braku kanalizacji. Wówczas ścieki z gospodarstwa odprowadzane są do podziemnego zbiornika -szamba. Szambo wymaga jednakże regularnego odpompowywania. Lepszym wyjściem w przypadku braku kanalizacji jest zamontowanie biologicznej oczyszczalni ścieków. Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest umiejscowiona pod ziemią. Ścieki do niej trafiające są najpierw oczyszczane z osadów, a następnie poddawane są rozkładowi przez bakterie beztlenowe i tlenowe. Produkt finalny to woda na tyle oczyszczona, że można bezpiecznie używać jej do podlewania działki lub odprowadzić do gruntu lub zbiornika wodnego.Taka oczyszczalnia ścieków to dobra, ekologiczna i niemal bezobsługowa alternatywa dla szamba. Jedyne o czym trzeba pamiętać to usuwanie osadów - mniej więcej raz na rok. Dobór biologicznej oczyszczalni ścieków zależy między innymi od liczby osób w gospodarstwie. biologiczna oczyszczalnia ścieków

sitemap