Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Co jest istotne, kiedy budujemy przydomową oczyszczalnię ścieków?

Jeśli kupiliśmy już wymarzony dom, ale nie mamy dostępu do kanalizacji, możemy rozważyć dwie opcje: budowę szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większą popularnością, są bowiem doskonałą alternatywą dla szamba. Eksploatacja przydomowej oczyszczalni ścieków jest wygodna, tania, ekologiczna i przede wszystkim, bezpieczna.
Co prawda jej stronę ekonomiczną należy rozpatrywać w dłuższej perspektywie, ponieważ wybudowanie szamba jest znacznie tańsze. Niemniej eksploatacja przydomowej oczyszczalni jest mniej kosztowną alternatywą, niż cykliczne oczyszczanie i konserwacja szamba. A poniesione wydatki z pewnością zwrócą nam się w perspektywie dłuższego czasu.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków Wiele gospodarstw domowych boryka się z problemem braku kanalizacji. Wówczas ścieki z gospodarstwa odprowadzane są do podziemnego zbiornika -szamba. Szambo wymaga jednakże regularnego odpompowywania. Lepszym wyjściem w przypadku braku kanalizacji jest zamontowanie biologicznej oczyszczalni ścieków. Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest umiejscowiona pod ziemią. Ścieki do niej trafiające są najpierw oczyszczane z osadów, a następnie poddawane są rozkładowi przez bakterie beztlenowe i tlenowe. Produkt finalny to woda na tyle oczyszczona, że można bezpiecznie używać jej do podlewania działki lub odprowadzić do gruntu lub zbiornika wodnego.Taka oczyszczalnia ścieków to dobra, ekologiczna i niemal bezobsługowa alternatywa dla szamba. Jedyne o czym trzeba pamiętać to usuwanie osadów - mniej więcej raz na rok. Dobór biologicznej oczyszczalni ścieków zależy między innymi od liczby osób w gospodarstwie. biologiczna oczyszczalnia ścieków

sitemap