Przydomowa oczyszczalnia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przydomowa oczyszczalnia

W dzisiejszych czasach świadomość tego, jak ważne jest naturalne środowisko i dbanie o nie jest coraz większa. Dzieci już od najmłodszych lat zdobywają edukację w tym kierunku, uczą się jak chronić otaczającą nas przyrodę choćby w najbliższym otoczeniu.
Warto więc będąc rodzicem pokazać naszym dzieciom jak chronić środowisko nawet we własnym otoczeniu. Przydomowa oczyszczalnia to bardzo praktyczne rozwiązanie, a przy tym duża oszczędność. Przydomowa oczyszczalnia zapewni brak przykrych zapachów i comiesięcznych wizyt szambiarki. Taka inwestycja zwraca się po około roku, a do tego prosta eksploatacja i trwałość przez lata pozwoli nam cieszyć się tym ekologicznym rozwiązaniem na własny użytek.
Warto w ten sposób uczyć dzieci ekologii.Możliwość komentowania jest wyłączona.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków Wiele gospodarstw domowych boryka się z problemem braku kanalizacji. Wówczas ścieki z gospodarstwa odprowadzane są do podziemnego zbiornika -szamba. Szambo wymaga jednakże regularnego odpompowywania. Lepszym wyjściem w przypadku braku kanalizacji jest zamontowanie biologicznej oczyszczalni ścieków. Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest umiejscowiona pod ziemią. Ścieki do niej trafiające są najpierw oczyszczane z osadów, a następnie poddawane są rozkładowi przez bakterie beztlenowe i tlenowe. Produkt finalny to woda na tyle oczyszczona, że można bezpiecznie używać jej do podlewania działki lub odprowadzić do gruntu lub zbiornika wodnego.Taka oczyszczalnia ścieków to dobra, ekologiczna i niemal bezobsługowa alternatywa dla szamba. Jedyne o czym trzeba pamiętać to usuwanie osadów - mniej więcej raz na rok. Dobór biologicznej oczyszczalni ścieków zależy między innymi od liczby osób w gospodarstwie. biologiczna oczyszczalnia ścieków

sitemap