Oczyszczalnia

Oczyszczanie ścieków

Zanim woda ze ścieków komunalnych czy przemysłowych powróci do użytku, musi zostać należycie oczyszczona. Gdyby nie ten proces, nie uniknęlibyśmy problemów zdrowotnych, zakażeń, a nawet epidemii. W końcu czysta woda jest podstawą bezpieczeństwa żywności.
Ścieki pochodzące z gospodarstw domowych są o wiele mniej niebezpieczne, niż te przemysłowe. Wynika to oczywiście z bardzo dużej zawartości toksycznych substancji chemicznych, używanych w procesach produkcyjnych. Proces oczyszczania ścieków przemysłowych jest wieloetapowy i bardziej złożony, jednak możliwe jest przywrócenie takiej wodzie odpowiednich parametrów.
Na nasze własne potrzeby może wystarczyć przydomowa oczyszczalnia ścieków. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a jedną z najważniejszych jest korzystny wpływ na środowisko. Zanieczyszczenia są rozkładane do prostych, niegroźnych związków mineralnych. Oprócz tego przydomowa oczyszczalnia jest wygodna, tania w użytkowaniu, a także bezpieczna. Jest to więc rozwiązanie godne rozważenia w naszym gospodarstwie domowym.
Czysta i bezpieczna woda jest koniecznością, jeżeli chcemy zachować dobre warunki sanitarne. Jeżeli oczyszczanie ścieków dodatkowo może być przyjazne dla środowiska, jest to sytuacja idealna. Zaprzestanie zanieczyszczania natury wokół nas szkodliwymi środkami chemicznymi wyjdzie nam wszystkim na dobre.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków Wiele gospodarstw domowych boryka się z problemem braku kanalizacji. Wówczas ścieki z gospodarstwa odprowadzane są do podziemnego zbiornika -szamba. Szambo wymaga jednakże regularnego odpompowywania. Lepszym wyjściem w przypadku braku kanalizacji jest zamontowanie biologicznej oczyszczalni ścieków. Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest umiejscowiona pod ziemią. Ścieki do niej trafiające są najpierw oczyszczane z osadów, a następnie poddawane są rozkładowi przez bakterie beztlenowe i tlenowe. Produkt finalny to woda na tyle oczyszczona, że można bezpiecznie używać jej do podlewania działki lub odprowadzić do gruntu lub zbiornika wodnego.Taka oczyszczalnia ścieków to dobra, ekologiczna i niemal bezobsługowa alternatywa dla szamba. Jedyne o czym trzeba pamiętać to usuwanie osadów - mniej więcej raz na rok. Dobór biologicznej oczyszczalni ścieków zależy między innymi od liczby osób w gospodarstwie. biologiczna oczyszczalnia ścieków

sitemap