Oczyszczalnia przydomowa

Ekologia Przydomowa

Wielokrotnie zastanawiałeś się w jaki sposób bardziej możesz przyczynić się do wspomożenia akcji ekologicznych? Segregujesz śmieci, oszczędzasz prąd, paląc w kominku używasz ekologicznych materiałów? Mam dla ciebie propozycję która nie tylko wspomoże twój budżet, ale także środowisko: oczyszczalnia przydomowa.
Dzięki niej twoje ścieki w prosty sposób zostaną oczyszczone. Taka oczyszczalnia przydomowa jest ekologiczna, tania w eksploatacji i wygodna. Koszt założenia to około 10 tysięcy złotych a fachowiec w ciągu jednego dnia założy ją w przydomowym ogródku, odpowiednio ukrywając że nikt nie domyśliłby się że to oczyszczalnia przydomowa. Co prawda założenie szamba jest tańsze, ale w dłuższym okresie czasu szybko przyniesie zysk założenie ekologicznego projektu.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków Wiele gospodarstw domowych boryka się z problemem braku kanalizacji. Wówczas ścieki z gospodarstwa odprowadzane są do podziemnego zbiornika -szamba. Szambo wymaga jednakże regularnego odpompowywania. Lepszym wyjściem w przypadku braku kanalizacji jest zamontowanie biologicznej oczyszczalni ścieków. Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest umiejscowiona pod ziemią. Ścieki do niej trafiające są najpierw oczyszczane z osadów, a następnie poddawane są rozkładowi przez bakterie beztlenowe i tlenowe. Produkt finalny to woda na tyle oczyszczona, że można bezpiecznie używać jej do podlewania działki lub odprowadzić do gruntu lub zbiornika wodnego.Taka oczyszczalnia ścieków to dobra, ekologiczna i niemal bezobsługowa alternatywa dla szamba. Jedyne o czym trzeba pamiętać to usuwanie osadów - mniej więcej raz na rok. Dobór biologicznej oczyszczalni ścieków zależy między innymi od liczby osób w gospodarstwie. biologiczna oczyszczalnia ścieków

sitemap