Rury stalowe świdnica

Które rury wybrać?

Planując rozstawienie lub odnowienie instalacji, należy poświęcić trochę czasu na dobór stosownych rur. Dzięki temu cała instalacja będzie w wyższym stopniu funkcjonalna i mniej awaryjna.
 W przypadku instalacji sanitarnych do najpopularniejszych należą rury stalowe oraz rury miedziane. Rury stalowe są odporne na oddziaływanie czynników mechanicznych. Nie absorbują zapachów, tak jak to ma miejsce w wypadku rur z tworzywa. Są nieugięte na działanie wysokich temperatur oraz na promienie słoneczne.
Do najważniejszych cech rur miedzianych należą natomiast wysoka trwałość, odporność na korozję. W dodatku miedź jest nieugięta na wysoką temperaturę oraz niepalna, czym zdecydowanie prześciga rury zrobione z tworzyw sztucznych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków Wiele gospodarstw domowych boryka się z problemem braku kanalizacji. Wówczas ścieki z gospodarstwa odprowadzane są do podziemnego zbiornika -szamba. Szambo wymaga jednakże regularnego odpompowywania. Lepszym wyjściem w przypadku braku kanalizacji jest zamontowanie biologicznej oczyszczalni ścieków. Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest umiejscowiona pod ziemią. Ścieki do niej trafiające są najpierw oczyszczane z osadów, a następnie poddawane są rozkładowi przez bakterie beztlenowe i tlenowe. Produkt finalny to woda na tyle oczyszczona, że można bezpiecznie używać jej do podlewania działki lub odprowadzić do gruntu lub zbiornika wodnego.Taka oczyszczalnia ścieków to dobra, ekologiczna i niemal bezobsługowa alternatywa dla szamba. Jedyne o czym trzeba pamiętać to usuwanie osadów - mniej więcej raz na rok. Dobór biologicznej oczyszczalni ścieków zależy między innymi od liczby osób w gospodarstwie. biologiczna oczyszczalnia ścieków

sitemap